NTU International

ntuinternational.nisantasi.edu.tr

Tarık Taha Karagöz

Merhaba Arkadaşlar,

Ben, Nişantaşı Üniversitesi Lojistik bölüm öğrencisiyim. Geçen yıl Şubat ayında Nişantaşı Üniversitesi’nin Londra’da düzenlemiş olduğu İngilizce dil eğitim programına katıldım. Aslında bu program benim bütün kararımı değiştirdi. Bu projeyi yurt dışına çıkma konusunda bir kapı olarak gördüm ve hazırlık okumaya karar verdim. Böyle bir fırsat ile karşılaşmışken, kaçırmak istemedim :)

Her şey o kadar hızlı gelişmişti ki gidiş için gerekli olan birkaç belge işlemlerinden sonra sonunda kendimi Londra’ya giden uçakta buldum.

Londra’ya gitmeden önce bir tanıdığımız aracılığı ile aile yanı konaklama ayarladım. Program boyunca İngiliz bir ailenin yanında kaldım. Bence konaklama önemli bir faktör çünkü genel sorun olarak gördüğümüz pratik ve konuşamama hastalığı için tek çare diyebilirim size. Kaldığım aile çok misafirperverdi ve aile yanında geçirdiğiniz her dakika sizlere büyük avantajlar kattığını ilk zamanlardan bile anlamaya başlıyorsunuz.

Her gün metroda ücretsiz gazete ve haritaları düzenli bir şekilde okur ve incelerdim. Bu deneyim bile benim İngilizcemin gelişmesine büyük katkı sağladı. Aynı zamanda okulda birlikte eğitim aldığım ve arkadaş olduğum birçok yabancı arkadaşlarım ile birlikte harika yerler keşfedip, yeni tatlar deneyip ortak deneyimler yaşadık. Bu program sayesinde birçok ülkeden arkadaşım oldu ve hala onlar ile görüşüyorum.

Londra’ da aldığım dil eğitiminden bahsedecek olursam, katılan her öğrenci için ilgi ve alakaya hayran kaldım. Ders esnasında hem eğlenerek öğrenme hem de birçok arkadaş edinme imkânı bularak, hafızamda birçok güzel anı biriktirip, İstanbul’a döndüm.

Eğer siz de kendiniz için unutmayacağınız hatıralar ve anlar yaşamak istiyorsanız okulumuzun bizler için sunduğu Londra ve Dublin sizler için büyük fırsat olacaktır.

Tarık Taha KARAGÖZ

Meslek Yüksekokulu

Lojistik Bölümü