NTU International

ntuinternational.nisantasi.edu.tr

Rabia Küpeli

Merhaba Arkadaşlar,

Nişantaşı Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Lojistik bölümü öğrencisiyim. Yurt dışında eğitim almayı her zaman istemiştim. Okulumuzun böyle bir program hazırladığını öğrendiğim anda aileme hemen dedim ki “Ben Londra'ya gidiyorum” ve kendimi burada buldum.

Her bir sokağın farklı bir atmosferi var. Evlerin ve sokakların düzeni, tarihi görüntüleri...Buraya ilk geldiğimde bundan o kadar etkilendim ki; “Ben burada yaşamak istiyorum” dedim. Birçok gezilecek yer var ve hepsi birbirinden güzel. Müzeler, parklar, metro istasyonları… (bu kadar eski ve şahane olmaları çok etkileyici) Ve tabi ki çeşit çeşit milletten insanların oluşu ayrı bir eğlenceli. Parkta selam verdiğim ilk insanın İtalyan çıkması ve o anki durum gerçekten çok komikti. İlk zamanlar metroda ya da parkta öylece insanların konuşmalarını dinliyor ve anlamaya çalışıyordum. Evet belki çoğunu anlamıyor olabilirdim ama bana o kadar yararı oluyordu ki, konuşma şekillerini öğrenmeme yardımcı oldu. İnsanların konuşmaları, birbirlerine yardım edişleri, bir o kadar da saygılı ve kibar oluşları takdire şayan bir görüntü. Her dakika her saniye yeni bir şey öğrenip yeni bir kültürle tanışarak hem kendimi geliştiriyorum hem de eğleniyorum.

Okulda ise dersler aşırı derece eğlenceli geçiyor. Hocaların bizimle özel olarak ilgilenmeleri çok güzel, bizi derslere daha da motive ediyorlar. Dersler bazen sohbet havasında bazen de oyunlarla geçiyor. Bize oyun oynatarak eğitim vermeleri hem eğlenceli hem de bir o kadar şaşırtıcı...

Şu zamana kadar burada gerçek anlamda yaşadığım tek sıkıntı soğuktu. Türkiye’ye göre daha serin ve yağmurlu bir havası var. Ama buna rağmen gezmekten vazgeçmek mi? Tabi ki de HAYIR... Bunun da çözümünü otobüsler ile dolaşarak buldum. Otobüse atlayıp son durağa kadar gittim ve sürekli bunu tekrarladım. Bazen de beğendiğim ve gezmek istediğim bir yer olduğunda indim ve dolaştım. Bunu yaparken bir yandan da yanıma oturan insanlarla konuşarak dilimi geliştirme fırsatı bulmamda bu otobüs gezilerimi daha eğlenceli ve eğitici hale getirdi.

Hala buradayım ve sürekli kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Buraya gelmek isteyen herkese söyleyeceğim tek şey; fazla düşünmeye gerek yok, eşyalarınızı toplayın ve gelin...

Rabia Küpeli

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölümü

Tarih: 30 Nisan 2018