NTU International

ntuinternational.nisantasi.edu.tr

Birkan Akpınar

Londra Yolcularına !!!

Merhaba sevgili arkadaşlarım ;

Öncelikle Londra’ya gidecek arkadaşlarımızı şimdiden tebrik ediyorum ve ne kadar şanslı olduğunuzu bilmenizi istiyorum.

Sizlerin de heyecanını paylaşan biri olarak Londra hakkında kendi tecrübe ve deneyimlerimi sizlerle paylacağım.

İlk olarak kültür ve sanat başkenti olan Londra’nın her sabah aynı heyecanla uyanmamı sağlayan ve beni en çok etkileyen tarafı hala o eski filmlerdeki gibi tarih kokan caddeleri ve insanlarıdır. Londra’da bulunduğum süre boyunca tiyatroları festivallere katılmak, bisikletle şehri gezmek dışında hafta sonları Oxford, Cambridge, Liverpool, Manchester şehirlerini gezme fırsatı buldum, hepsinin bana İngilizcemi geliştirmemde ayrı ayrı katkıları oldu.

Ayrıca Londra’nın nüfusunun yaklaşık yarısını İngilizler dışındaki yabancı uyruklu insanlar oluşturuyor, bu sayede birçok farklı milletten yeni arkadaşlar edinip çok farklı kültürden insanlar tanıdım, arkadaşlık yaptım, en güzeli ise ders bitse bile eğitiminizin sizi gezerken, arkadaşlarınızla vakit geçirirken devam etmesi. Yaptığınız her etkinliğin size İngilizce olarak geri kazanımı ve her dakika yeni kelimeler ve deyimler öğrenmenin verdiği özgüven ve mutluluk …..

Sol olarak, sizlere  verebileceğim en önemli tavsiye, her dakikanızı değerlendirmeniz, zamanınızı yurtta değil Londra sokaklarında yabancı arkadaşlarınızla geçirmeniz; iyi kötü, doğru yanlış demeden, pes etmeden, sıkılmadan, utanmadan tüm iletişiminizi İngilizce yapıp, arkadaşlarınızla bolca vakit geçirmeniz.

Tüm arkadaşlarıma başarılar dilerim.

DO NOT WASTE YOUR TIME !!

Birkan Akpınar

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Yeni Medya Bölümü (İNG)